Ebből az okból épült meg a római Colosseum
Vespasianus római császárnak az ókori Rómában a Colosseum megépítésére vonatkozó döntése fontos stratégiai lépés volt.
Célja az egység előmozdítása és a lakosság lelkesedésének felemelése volt. A hadsereg tábornokaként szerzett tapasztalataira támaszkodva felismerte az amfiteátrumok erejét a hatalmas birodalomban szétszórt római katonák moráljának erősítésében. A virtus, a férfiasság, a bátorság és az erő fogalma mélyen gyökerezett a római kultúrában, és Vespasianus ezt kívánta kihasználni.
A kolosszális amfiteátrum, amelyet végül Colosseumnak neveztek el Nero császár közeli óriás bronzszobra után, a római nép iránti elkötelezettségének jelképe volt. Építése egy évtizedet vett igénybe, és Vespasianus elképzeléseit végül be is bizonyította, derül ki az Ancient Origins beszámolójából.
Figyelemre méltó, hogy olyan helyszínt választott, amely egykor kizárólag a császárok szórakozását szolgálta, ellentétben Nero pazar magánpalotájával a város szívében, amely széles körben népszerűtlen volt. A Colosseum befejezése Vespasianus uralkodása alatt Róma maradandó jelképévé vált, jelezve a köznép jóléte iránti elkötelezettségét.
Ez az örökség a fia, Titus alatt is folytatódott, aki gondoskodott arról, hogy a monumentális építmény ünnepélyes megnyitása átütő sikert arasson, megerősítve Vespasianus elképzelését az ókori Róma egységéről és erejéről.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban